Streda, 21. august, 2019 | Meniny má Jana
Nájdete nás na webe

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Linka MHD do Chorvátskeho Grobu je neistá (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ten starosta chorvatskeho grobu vyzera ako s prepacenim riadny pako po to co tu citam, skolu nevie postavit aj s dotaciou, pritom to co rozostaval vyzera oproti ostatnym obciam s podobnym problemom a moznostou dotacie strasne. Nechapem naco sa tam tlacia takyto ludia. Mam znamych na ciernej vode a keby im zrusili mhdcku, tak sa mozu akurat obesit, kedze denne nou dochadzaju do prace a ich deti do skoly.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

..ale tak vešať sa hádam nemusia. Budú jazdiť autobusmi Slovak Lines, ktoré dotuje BSK v celom kraji a platia v nich tie isté lístky ako v Bratislavskej MHD..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Len je otázne, či im tam sad kapacitne nahradí mhd.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

..doteraz jazdili busy prímestkej dopravy takmer prázdne a paralelne s MHD, pretože ľudia mne z neznámeho dôvodu preferovali MHD a to napriek tomu, že idú na ten istý lístok, po tej istej trase, dokonca prímestká linka je samozrejme ešte dlhšia na obe strany ako MHD (ja neviem, niekto o tom politikárči, niekto len nie je ochotný meniť návyky, niekto o tom ani nič nevie a len má potrebu frflať, keď jazdí MHD zle je, keď nejazdí MHD ešte horšie,..) V každom prípade prímestká doprava je úplne štandardná obslužnosť verejnou dopravou nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí a všetci sa na túto službu skladáme podielovými daňami a preto ju máme od samosprávneho kraja aj dostať. Prečo by sa obyvatelia Grobu mali duplicitne skladať miestnymi daňami na niečo za čo môžu dostať iné služby, ktoré má poskytovať obec (je to ročne cca 76 tis. EUR a za to sa dá už niečo zrealizovať, zveladiť, udržiavať,..) Len v Chorvátskom Grobe je asi pre skupinu ľudí všetko problém. Aktuálne na stránke Chorvátskeho Grobu je cca dva týždne oznam o tom, že obyvatelia môžu pripomienkovať cestovné poriadky, tak kto chce a vie čo je potrebné zmeniť/doplniť, tak ten má možnosť byť užitočný a urobiť dobrú vec.. http://www.chorvatskygrob.sk/v...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán je insider alebo nebodaj sám starosta? Tak som si dal tú prácu a porovnal spoje SAD vs MHD - SAD do satelitu Čierna voda (Vajnorská), jazdí zo Zlatých Pieskov 6 x do dňa, posledný spoj o 18:03. Spoj MHD jazdí 31x do dňa. Aj keby sa tých 6 spojov prekrývalo s MHD, tak stále je tu 25 spojov MHD naviac. Snáď nechcete tvrdiť, že SAD bude jazdiť v intervale ako MHD, to je utópia.
Viac spojov SAD jazdí do samotného Chorvátskeho Grobu, ale nie cez satelit Čierna Voda, väčšina cez Bernolákovo a Ivanku pri Dunaji . Z Chorvátskeho Grobu na Čiernu vodu je podľa googlemaps hodinu peši, čiže nepoužiteľné. Do samotného Chorvátskeho Grobu zachádza ešte aj cca polovica zo spojov MHD, ktoré jazdia na Čiernu vodu.
Ak teda dôjde k zrušeniu MHD a zodpovedajúcemu nenavýšeniu spojov SAD, čo je prakticky nereálne, tak to spôsobí akurát to, že ešte viac ľudí z Čiernej Vody (nie je to najväčší satelit na SVK?) presadne do áut. Ľudia zo satelitu budú nepochybne radi. Bez taktovej dopravy, kapacitne postačujúcej, nie je šanca pritiahnuť cestujúcich do verejnej dopravy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

..je v princípe jedno či je Čierna voda najväčší, druhý alebo koľký satelit pri Bratislave. Nie je súčasťou Bratislavy (presne rovnako ako všetky ostatné obce na všetky strany) a bratislavská MHD nie je nijako kľúčová pre život v obci. Ja som nijako nespochybnil potrebu verejnej dopravy, ja som len definoval toho, kto prímestskú dopravu a z akých prostriedkov má zabezpečovať.. Btw. aktuálny grafikon Regia po x úpravách reflektuje na objednávanie MHD obcou. A ako všade inde na svete, tak aj do Ghorvátskeho Grobu jazdí menej spojov prímestkej dopravy ako je interval linky MHD. Tento bus ale ide zo Senca/Pezinka po Bajkalskú. Preto je to prímestká doprava, preto v dedine mimo BA sú pozemky lacnejšie ako v BA,.. Ale všetko je v súlade s územným plánom kraja a obce. Oba schvaľoval kraj a vedome pripustil aktuálnu urbanizáciu. Keď za tým videl podielové dane, tak nech teraz za ne vykonáva verejnoprospešné služby.

..som z ČV a nesúhlasím s tým, aby si obec objednávala Bratislavskú MHD (nič proti DPB BA) a prajem si za tie fin. prostriedky iné služby obce. Keď budem chcieť ísť busom, pojdem tým, ktorý pôjde a prispôsobím sa grafikonu. A keďže tie busy denne vidím, tak si dovolím tvrdiť, že jazdia okrem špičky často nevyťažené a teda neefektívne. Bežne vídavam aj úplne prázdny bus MHD.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

fyi

http://bratislavaden.sk/chorva... Ja som spokojný.. ;)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Koľko si BA kraj objedná toľko tam bude spojov jazdiť. Linka MHD 525 bola nadštandart aj, keď určite potrebný po tej živelnej výstavbe bez akejkoľvek výstavby novej cestnej siete či jej rozšírenia. Hlavne že boli vtedy všetci spokojný aj developeri aj kupujúci ...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?