Nedeľa, 19. september, 2021 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

Sľubný štart do súťaže si pokazili

Seneckých futbalistov čaká ešte dohrávka doma s druholigovým lídrom zo Skalice. Momentálne sú na nepostupovej priečke. Naposledy iba remizovali s rezervou Slovana 1:1.

V prvej časti hry Senčania nestačili na rýchlych slovanistov.V prvej časti hry Senčania nestačili na rýchlych slovanistov. (Zdroj: BARBORA DEDIČOVÁ)

BRATISLAVA. Dobrý druhý polčas Sencu na víťazstvo nestačil. Domáci si vypracovali viacero dobrých možností, gól však dali iba po priamom kope.

Štandardné situácie sú silnou stránkou Senčanov. V 51. minúte kopal priamy kop z 20 metrov Bedecs. Loptu vyrazil slovanistický brankár Valašík pred seba, Polgár ju zasunul do siete. Gól napokon prisúdili Bedecsovi, podľa rozhodcu bola už jeho strela za čiarou.

Množstvo štandardiek

Dvadsaťdvaročný senecký odchovanec kopal viacero trestných kopov, po všetkých hrozil Slovanu gól. Viacero šancí skórovať mal aktívny Kamerunčan Takwi Bernard Bong, sám na brankára bežal Ľupták.

Množstvo štandardiek odpískaných pre domácich nevydržal hosťujúci tréner Ondrej Krištofík, rozhodca ho v 64. minúte vylúčil.

„Bod je slabým ziskom. Nič nerieši, keďže sa chceme dostať do prvej šestorky. Teraz nás čaká náročná úloha, vyhrať v dohrávke so Skalicou,“ povedal pre klubovú stránku strelec gólu Bedecs.

Slabý prvý polčas

V prvom polčase mal Senec v podstate iba dve črtajúce sa možnosti dať gól.

Slovan využil našu slabšiu hru, od 24. minúty viedol po góle Jakúbeka, tesne pred koncom prvej časti hry mohol Čemák zvýšiť náskok Bratislavčanov.

„Chlapcov by som chcel pochváliť za druhý polčas. Dreli, bojovali, vypracovali sme si šance, ale finálne riešenie nebolo optimálne,“ hovoril senecký tréner Andrej Štellár.

„Prvý polčas bola katastrofou, hrali sme veľmi malátne, v každom súboji sme boli neskoro. Z výsledku som sklamaný, hoci je to len druhá remíza doma, zatiaľ sme neprehrali. Nie sme efektívni a z toho vyplýva, že nedávame góly a strácame body.“

Senec - Slovan B 1:1