Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda
Nájdete nás na webe

Futbalisti Senca stratili bod u posledného

Seneckí futbalisti priniesli z ihriska posledného mužstva DOXXBET ligy iba bod. Domáci v zápase nepremenili už štvrtý pokutový kop v sezóne druhej najvyššej slovenskej súťaže. ŠK mal aj šťastie.

Senčania remizovali v Novom Meste 0:0.(Zdroj: BARBORA DEDIČOVÁ)

SENEC. V poslednej minúte mal domáci Pavol Šupka jasnú šancu a nedal. Jeho zúfalú nadávku počulo všetkých 140 divákov.

AFC Považan Nové Mesto uzatvára tabuľku ligy bez víťazstva s troma remízami a skóre 5:26, teda priemerným výsledkom 0,3 : 1,7. Senec bol v tomto zápase jasným favoritom. Body potrebuje ako soľ, šiesta priečka zabezpečujúca mu nadstavbu medzi tuctom (šesť najlepších zo skupiny západ a šesť z východu) sa mu vzďaľuje. Na šiestu priečku stráca iba bod, má zápas k dobru. Strata v Novom Meste nad Váhom však môže byť osudná.

Červená a päť žltých

Senec odohral nešťastný zápas. Od 21. minúty hral bez vylúčeného brankára Kostolanského (na snímke eorufutbal.cz, nahradil ho Milošovič). Po dvoch minútach protestov kopol Bariš penaltu vedľa.

Verdikt rozhodcu Krivošíka bol prísny, lebo išlo o obojstranne tvrdú zrážku. Arbiter ukázal domácim jednu, Senčanom päť žltých kariet.

Zápas novomestských futbalistov so Sencom v mnohom pripomínal zápasy predchádzajúce. Silná vôľa a k tomu primeraný tlak hráčov Považanu na súpera opäť nestačili.

V obrane výborný Senec

Hostia po vylúčení svojho brankára umne uzatvorili priestor pred bránou a svojou výškovou prevahou nepúšťali subtilnejších Novomešťanov do vyložených šancí. Tak to uvádza stránka NMky.sk

Domáceho futbalistu Juraja Vlada museli po tvrdom strete s vylúčeným brankárom vystriedať. V 43. minúte z oblasti okolo pokutového kopu po presnej prihrávke od Straku Bakši trafil iba do nôh Milošoviča.

V druhom dejstve bola lopta prevažne na kopačkách hráčov Považana. Nápor bol však bezzubý. Tlak sa končil skalopevnou obranou hostí, ktorých prevaha bola najmarkantnejšia hlavne pri centrovaných loptách.

V 61. min. pohrozili hostia. Centrovaná lopta Karamtiča len tesne minula pravú žrď domácej brány. Prvú priamu strelu na bránu Senca Považan vyslal až v 70. minúte z kopačky Martina Šebeka, svojou razanciou však nemohla ohroziť.

Domácim patril záver

V 78. minúte mal prvú zo svojich tutoviek kapitán Pavol Šupka. Do prudkej strele, ktorá by s veľkou pravdepodobnosťou vystavila brankára do roly štatistu, však našťastie vbehli dvaja brániaci hráči a zablokovali ju.

V narastajúcom tlaku, kde visel gól na vlásku a hráči oboch mužstiev sa stále viac sťahovali bližšie k šestnástke hostí, prišla delovka Martina Šebeka, ale senecká obrana ju opäť vykopla na roh. V poslednej minúte nedal Šupka a ani nadstavená minúta nič na zmene skóre nepriniesla.

Považan má tak po 15. kolách neuveriteľný priemer 0,3 strelených gólov za zápas. Senec má stále aktívne skóre 20:5, viac víťazstiev (6) ako prehier (4), k dobru odložený (na 28. novembra) domáci zápas s vedúcou Skalicou. Stále má postupovú šancu vo svojich rukách a na svojich nohách. Od rezerevy Slovana na 5. mieste ho delia iba 2 body.

7. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  8. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?

Vodiči hlásia nehody, kolóny, pri Senci sa zdržíte takmer hodinu

Vodiči jazdiaci v Bratislave a jej blízkom okolí hlásia aktuálne viaceré nehody a tvorbu kolón so zdržaním zhruba do 50 minút.