Nedeľa, 21. apríl, 2019 | Meniny má Ervín
Nájdete nás na webe

V zápase proti Novému Mestu nad Váhom rozhodla africká posila

Mladé senecké mužstvo zaznamenalo v DOXXBET lige druhé víťazstvo. Na domácej pôde bolo opäť výrazné, nad AFC Nové Mesto nad Váhom 4:0.

Kľúčovým hráčom seneckých futbalistov v súboji s Novým Mestom nad Váhom bol rodák zo Stredoafrickej republiky Jésus Konnsibal. Dal tri góly, domáci vyhrali 4:0.Kľúčovým hráčom seneckých futbalistov v súboji s Novým Mestom nad Váhom bol rodák zo Stredoafrickej republiky Jésus Konnsibal. Dal tri góly, domáci vyhrali 4:0.(Zdroj: BARBORA DEDIČOVÁ)

SENEC. Senecký káder, ak odrátame dvoch skúsených ligistov Petra Polgára (38 rokov, hrával za Slovan) a Jaroslavom Hílekom (36, pôsobil v Trnave i pražskom Žižkove), má vekový priemer necelých 22 rokov.

Hrajú s novým kádrom

V podstate je úplne nový. Odišlo 12 hráčov, prišlo 10 futbalistov, medzi nimi dosť chlapcov z vlastného dorastu. Z Liptova prišiel aj 22-ročný Jésus Konnsibal zo Stredoafrickej republiky, kde bol v širšom kádri reprezentácie. Doma hrával za gabunský (tam je futbal na pomerne vysokej úrovni) klub AS Pélican.

Preto nie je prekvapením, že tím sa rozbieha. Po vysokej úvodnej prehre v Seredi má hra stúpajúci trend. Aj posledný výsledok 0:1 v Skalici bol po dobrom výkone.

Tréner Andrej Štellár tlmočil aj hráčsky cieľ - skončiť v prvej šestke a zahrať si kvalitné zápasy s mužstvami z východnej skupiny.

Práve mladý africký útočník (183 cm vysoký, 75 kg vážiaci) bol rozhodujúcim futbalistom na ihrisku.

Iba úvod patril hosťom

Začiatok patril opticky hosťom, ale Konnsimbal sa po Bedecsovej prihrávke dostal za stopéra hostí. Zoči-voči Vojtechovi nezaváhal a v 17.minúte otvoril skóre zápasu.

V 28. minúte ho tesne pred pokutovým fauloval Konnsimbal. Priamy kop zahrával Bedecs, múr sa mu podarilo obstreliť, ale lopta tesne minula bránkový priestor.

Po polhodine zápasu bolo 2:0. Ľupták z ľavej strany vynikajúco odcentroval, našiel hlavu Konnsimbala, ktorý nekompromisne zakončil.

Desať minút pred koncom polčasu sa aktívny Jésus dostal cez dvoch obrancov Nového mesta, kapitán Šupka ho stiahol a až po signalizácii postranného rozhodcu nasledoval pokutový kop. Bedecs oklamal brankára - 3:0.

Vylúčený kapitán hostí

Okrem pokutového kopu potrestal rozhodca aj hosťujúceho kapitána Šupku, ukázal mu červenú kartu. Nové mesto zvyšné minúty prvého polčasu iba odkopávalo.

Druhý polčas lialo, no ani to nebránilo ŠK Senec v aktivite. V 50. minúte dovŕšil hetrik Jésus Konsimbal . Krásny center z pravej strany ho našiel nepokrytého pred bránkou, na jeho strelu z voleja si brankár Vojtech ani len nesiahol. Tréner Štellár stiahol v 58.minúte z ihriska Bedecsa a nahradil ho posilou z Dunajskej Stredy - Alanom Kováčom.

Slabší druhý polčas

S vysokým náskokom sa domáci možno zbytočne uspokojili. Futbal stratil úroveň. Oba tímy odkopávali, zbytočne sa zbavovali lôpt čakajúc na záverečný hvizd.

Tréner Štellár si pred sezónou predsavzal predovšetkým snahu po atraktívnom futbale, ktorý láka divákov. V prvom polčase taký bol, v druhom už nie.