Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Watberg sa tešil, Devils zas sťažoval

Watberg vyhral piatykrát v rade Seneckú hokejbalovú ligu. Jeho finálový súper sa sťažoval na nejasné pravidlá.

Watberg Senec získal piaty titul za sebou.(Zdroj: SIMONA PÁPAYOVÁ)

SENEC. Počas uplynulého víkendu sa rozhodlo o držiteľovi trofeje patriacej víťazovi Seneckej hokejbalovej ligy. Po jednoznačnom víťazstve sa ním stal Watberg Senec, ktorý si na domácej pôde poradil s Devils Petržalka 8:1.

Vo finálovej sérii hranej na dva víťazné zápasy ani v jednom nezaváhal. V tom prvom na ihrisku v Modre však vzplanuli vášne. Devils vyhrával po dvoch tretinách 5:2 a zdalo sa, že zápas dovedie do víťazného konca.

V tretej tretine prišiel zdrvujúci finiš Watbergu, ktorý vyrovnal na 6:6 a v následných samostatných nájazdoch Watberg dokonal skvelý obrat.

Bratislavčania boli po skončení základného hracieho času šokovaní, keďže sa dozvedeli, že nenasleduje predĺženie, ale hneď samostatné nájazdy. Päťminútové predĺženie by im hralo do karát, keďže ešte tri minúty by hrali presilovú hru o jedného hráča. Dvojica arbitrov však rozhodla, že predĺženie nebude.

Podľa vyjadrení porazeného finalistu urobili chybu a Devils podalo oficiálny protest vedeniu SCHbL, v ktorom žiadali duel dohrať podľa stanovených pravidiel. Keďže sa v sobotu Watberg po druhom víťazstve tešil zo zisku titulu je zrejmé, že protest nepomohol.

Watberg si tak pripísal na svoje konto piaty triumf za sebou a vo vyraďovacej časti nezaváhal ani v jednom zápase. V súboji o konečnú tretiu priečku sa tešil Team Sharks, ktorý rovnako až po samostatných nájazdoch zdolal Orly Modra 6:5.